BackOffice bardziej internetowy

Nowy zintegrowany zestaw serwerów Microsoftu pojawi się w Polsce w połowie sierpnia br.

Nowy zintegrowany zestaw serwerów Microsoftu pojawi się w Polsce w połowie sierpnia br.

Microsoft dodał nowe komponenty do BackOffice, swego zintegrowanego zestawu serwerów. Pełna wersja pakietu BackOffice 2.0 nie jest jeszcze dostępna na rynku, na razie można kupić jedynie poszczególne jej elementy. "Cały pakiet będzie skierowany do produkcji prawdopodobnie w połowie czerwca br. Obecnie trwają jeszcze prace nad nowym programem instalacyjnym. W miesiąc później BackOffice 2.0 pojawi się w Stanach Zjednoczonych. W Polsce prawdopodobnie będzie dostępny w połowie sierpnia" - oświadczył Ryszard Dałkowski z Microsoft Polska.

Microsoft BackOffice 2.0 będzie dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy to Microsoft BackOffice Client Access Licence, umożliwiający użytkownikom klienckim dostęp do każdej z aplikacji BackOffice. Cena sugerowana przez producenta na licencję dla pięciu użytkowników dla tego zestawu wynosi 1309 USD. Drugi wariant to MS BackOffice Server 2.0. Licencja dla pięciu użytkowników kosztuje 3508 USD, tyle samo, co BackOffice w poprzedniej wersji. Dotychczasowi użytkownicy pakietu BackOffice 1.5 mogą dokonać upgrade'u za 769 USD za licencję na serwer i 459 USD za licencję dla pięciu użytkowników.

W BackOffice 2.0, oprócz dostępnych w starej wersji Windows NT Servera 3.51, Systems Management Servera 1.1 i SNA Servera 2.11, pojawi się także Microsoft Exchange Server 4.0 oraz Microsoft Internet Information Server 1.0. Nastąpi również upgrade do nowej wersji 6.5 serwera baz danych Microsoft SQL Server. "Jesienią br. można spodziewać się nowej wersji 4.0 Windows NT Servera" - powiedział Jacek Myrcha, odpowiedzialny za kontakty z firmami biorącymi udział w programie Microsoft Solution Provider.

Microsoft Solution Server

Od początku marca br. trwa program Microsoft Solution Server, w ramach którego użytkownicy otrzymują darmową 90- dniową instalację produktów BackOffice. "Do tej pory w programie wzięło udział kilkadziesiąt firm z całej Polski.

Obecnie, po wprowadzeniu na rynek serwera Microsoft Exchange zainteresowanie tą akcją jeszcze wzrosło. Według naszych danych jest ono większe niż w niektórych krajach Europy Zachodniej, np. w Belgii lub Holandii" - twierdzi Jacek Myrcha.

Firmy, które zamówiły wcześniej pakiet wraz z zapowiadanym serwerem Microsoft Exchange, a nie otrzymały go, będą mogły dokonać wymiany pakietu i dostać nową 90-dniową wersję. Jednak chęć otrzymania tego serwera musiały wyrazić wcześniej, gdy zamawiały pakiet. BackOffice z Exchangem dostępny już jest od 29 kwietnia.

Nie wiadomo jeszcze czy akcja będzie przedłużona. Ostatecznym terminem, w którym można zamówić bezpłatną 90- dniową wersję pakietu BackOffice jest data 30 czerwca. Obecnie w Polsce jest 29 firm, które dystrybują to oprogramowanie w ramach programu Microsoft Solution Server - ich listę można otrzymać pod internetowym adresem

http://www.microsoft.com/poland/partners/partners.htm


TOP 200