Baan ponownie zmieni właściciela

Fundusz General Atlantic Partners LLC jest faworytem do przejęcia kontroli nad firmą Baan. Wartość transakcji szacowana jest na niecałe 140 mln USD. W 2002 r. brytyjski Invensys zapłacił z holenderską spółkę ok. 715 mln USD.

Program naprawczy jaki Invensys wdrożył w borykającej się z problemami finansowymi firmie poprawił nieco wyniki operacyjne Baana, ale nie przywrócił spółce rentowności. Bann zamknął ubiegły rok strata na poziomie 30 mln USD przy przychodach wynoszących 260 mln USD. Obecna strategia firmy zakłada koncentrowanie się na rozwiązaniach dla przemysłu, m.in. systemach klasy PLM (Product Lifecycle Management) współpracujących z systemami automatyki oferowanymi przez Invensys.

Jeśli to właśnie General Atlantic Partners zakupi Baana, strategiczną kontrolę nad spółka przejmie związany z funduszem dostawca systemów SCM - SSA Global Technologies.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200