BXR-48000 - przełączanie i trasowanie w jednym

Marconi Communications, producent systemów telekomunikacyjnych, wprowadza nowy przełącznik-router o nazwie BXR-48000.

Marconi Communications, producent systemów telekomunikacyjnych, wprowadza nowy przełącznik-router o nazwie BXR-48000.

Jest to urządzenie nowej generacji, przeznaczone do pracy w sieciach szkieletowych operatorów. Jego zastosowanie pozwala znacznie zmniejszyć koszty operacyjne przez likwidację nakładających się warstw protokołowych oraz utworzyć jednolitą płaszczyznę szkieletową obsługującą zarówno usługi IP i Internet, jak i tradycyjne sieci telekomunikacyjne.

BXR-48000 pracuje jednocześnie – przełącza i trasuje – z licznymi protokołami, jak IP, Frame Relay czy ATM, a więc usługi użytkowe mogą być tworzone, zarządzane i optymalizowane w sposób ujednolicony w dającej się skalować sieci. BXR-48000 wnosi też tak pożądaną wszechstronność, gdyż funkcjonuje jako router IP/MPLS, przełącznik ATM albo hybrydowy przełącznik-router ATM/IP/MPLS. Urządzenia o takich własnościach umożliwiają tworzenie sieci szkieletowych z uwzględnieniem trendu ewolucji w kierunku all-IP.

BXR-48000 posłuży operatorom internetowym do budowy wielkich sieci szkieletowych IP/MPLS, które będą obsługiwały rozwijające się biznesowe usługi IP, jak na przykład IP-VPN, oraz udostępnianie serwerów WWW i aplikacji. Usługi te wymagają szerokiego pasma transmisyjnego, a także dużej dostępności.

BXR-48000 może także służyć jako router brzegowy MPLS, uzupełniający sieci optyczne i DWDM o system umożliwiający dynamiczne wykorzystywanie pasma statycznych kanałów TDM/WDM. Trasowanie MPLS efektywniej wykorzystuje pasmo niż urządzenia TDM, optymalizując wykorzystanie poszczególnych fal w sieciach WDM i przyczyniając się w rezultacie do znacznej redukcji kosztów. Co więcej, operatorzy instalujący szerokopasmowe systemy dostępowe mogą używać BXR-48000 do agregacji ruchu oraz przełączania i trasowania różnych usług.

Nowy przełącznik-router Marconi Communications łączy w sobie przełącznik szkieletowy ATM, router infrastruktury voice-over-IP i router MPLS, tworząc – jak już wspomniano – spójną i skalowalną platformę. BXR-48000 może być skalowany od 40 do 240 Gb/s całkowitej przepływności wszystkich interfejsów – wszystkich w trybie dupleksowym przy nie blokującym się przełączaniu – w urządzeniu mieszczącym się w standardowej szafie. Następna wersja zajmie dwie szafy, ale będzie skalowalna do 480 Gb/s. Szybkość interfejsów ATM i pakietowych wynosi od 622 Mb/s (STM-4c) do 10 Gb/s (STM-48c). Projektowane są także interfejsy pakietowe Gigabit Ethernet i 10 Gigabit Ethernet.

BXR-48000 może zestawiać 10 tys. połączeń w ciągu sekundy i przesyłać dane IP w tempie 1,5 mld pakietów na sekundę. Pakiety IP, a także strumienie ATM i MPLS są obsługiwane przez nowy rodzaj opatentowanej przez Marconi jednostopniowej matrycy przełączającej z buforowaniem na wyjściu. Matryca nie blokuje się przy maksymalnym obciążeniu informacjami na wszystkich interfejsach jednocześnie i ta własność jest gwarantowana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200