BSA edukuje

Organizacja Business Software Alliance, zajmująca się ochroną własności intelektualnej rozpoczęła kolejną kampanię informacyjną. Ma ona na celu uświadomienie firmom i organizacjom konsekwencji, jakie ...

Organizacja Business Software Alliance, zajmująca się ochroną własności intelektualnej rozpoczęła kolejną kampanię informacyjną. Ma ona na celu uświadomienie firmom i organizacjom konsekwencji, jakie wynikają z faktu użytkowania nielegalnego oprogramowania. Akcja BSA skierowana jest do małych i średnich firm, które najczęściej wykorzystują nielegalne oprogramowanie.

Na potrzeby kampanii BSA przygotowała specjalną kasetę wideo zawierającą materiał edukacyjny. Kasety trafią do 40 tys. przedsiębiorstw. Film prezentuje skutki jakie wiążą się z posiadaniem nielegalnych kopii oprogramowania lub zwlekaniem z zakupem licencjonowanego oprogramowania dla nowych stanowisk komputerowych w firmach. Kampania BSA prowadzona będzie również w radiu i prasie.

Według danych Business Software Alliance, w ciągu ostatniego roku w 306 z kontrolowanych firm w Polsce znaleziono nielegalnie skopiowane lub użytkowane oprogramowanie. Łączna kwota wszystkich odszkodowań zapłaconych z tytułu łamania praw autorskich w Polsce wyniosła 1,23 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200