BRE kupi obligacje Elektrimu

BRE Bank porozumiał się z Elektrimem i sam wykupi od obligatariuszy spółki 'nowe' obligacje o wartości 100 mln euro. Według wcześniejszych planów, BRE Bank miał udzielić Elektrimowi kredytu na wykup do 15 czerwca br. zrestrukturyzowanych obligacji w ramach porozumienia holdingu z wierzycielami.

Rozmowy pomiędzy BRE Bankiem, Elektrimem i obligatariuszami Elektrimu doprowadziły do podpisania wstępnego porozumienia pomiędzy BRE i Elektrimem, w sprawie odkupienia przez bank od obligatariuszy papierów warszawskiego holdingu o wartości 100 mln EUR. Wykupu dokona bank lub powiązany z nim podmiot.

Zawarte dziś porozumienie dotyczy zrestrukturyzowanych obligacji o terminie zapadalności w lipcu 2005 roku (wcześniej przyjmowano jako termin czerwiec 2004 roku). Obligacje zabezpieczone będą na udziałach Elektrimu w Elektrimie Telekomunikacji i innych aktywach holdingu.

Zobacz również:

  • KE potwierdza, że dane wymieniane między Europą i Koreą Południową są bezpieczne
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Według komunikatu, nabycie obligacji przez BRE zastąpi rozważane wcześniej udzielenie przez bank kredytu Elektrimowi. Wstępne porozumienie pomiędzy Elektrimem i jego obligatariuszami posiadającymi 50% obligacji spółki o wartości 440 mln euro zostało zawarte w pierwszej połowie maja br. Przewiduje ono zastąpienie obligacji nową emisją "obligacji zrestrukturyzowanych". Do czerwca br. Elektrim ma zapłacić 200 mln EUR na poczet odsetek i wykupu części nowej emisji obligacji. 100 mln EUR z tej kwoty miał zapewnić właśnie kredyt konsorcjalny BRE. Po 15 czerwca br., w przypadku spełnienia przez Elektrim warunków porozumienia, do wykupienia pozostaną mu nowe obligacje o wartości 274 mln EUR. Następna rata w wysokości 100 mln EUR ma zostać spłacona w połowie grudnia br.

W chwili obecnej realizacja zakupu zależy od uzgodnienia pomiędzy Elektrimem i jego obligatariuszami uczestniczącymi w restrukturyzacji zadłużenia szczegółów porozumienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200