BPH i PBK: będzie wspólny system informatyczny

Banki, których fuzja spowoduje powstanie trzeciego co do wielkości banku w Polsce, doszły do porozumienia w sprawie jednolitego systemu informatycznego. Będzie to Profile 5.1 stosowany obecnie w BPH. Wdrożenie wspólnej platformy informatycznej zakończy się w drugiej połowie 2002 r.

Powszechny Bank Kredytowy i Bank Przemysłowo-Handlowy podjęły decyzję o wyborze systemu informatycznego dla nowego banku, który powstanie po zapowiadanej wcześniej fuzji podmiotów. Wspólna platforma informatyczna opierać będzie się na rozwiązaniach istniejących już w BPH. Obie instytucje wdrożyły u siebie scentralizowany system informatyczny Profile amerykańskiej firmy Sanchez Computer. Jednak oba banki inaczej przeprowadziły dalsze usprawnienia i modyfikacje systemów, dlatego konieczny okazał się wybór jednego z nich. W BPH działa system Profile 5.1 Native, natomiast PBK wdrożył system profile 5.3. Wybór padł na ten pierwszy.

"Decyzja o wyborze platformy informatycznej została podjęta po analizach specjalistów z obu banków i konsultantów zewnętrznych. Głównymi kryteriami, które zasądziły o wyborze platformy okazały się - jakość obsługi klientów i dość łatwe przeniesienie tego systemu do wszystkich 600 placówek, które działać będą w ramach nowej struktury bankowej", powiedział Józef Wancer, prezes zarządu BPH, który został nominowany na prezesa przyszłego podmiotu. Prace nad ujednoliceniem systemów informatycznych w BPH i PBK rozpoczęły się 1 sierpnia br. Implementacja wspólnego systemu informatycznego zakończy się w drugiej połowie 2002 r.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Fuzja obu banków ma dokonać się do końca 2001 r. Powstanie wówczas trzeci co do wielkości bank w Polsce. W czerwcu br. zarządy Banku Przemysłowo-Handlowego i Powszechnego Banku Kredytowego uzgodniły plan połączenia obu podmiotów. Fuzja nastąpi w drodze przejęcia PBK przez BPH. Centrala połączonego banku będzie się mieścić w Krakowie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200