BMW wykupuje Softlab?

Bawarski producent programów komputerowych Softlab GmnH w coraz większym stopniu staje się własnością tamtejszego koncernu samochodowego BMW, który ostatnio zwiększył swe udziały w tym przedsiębiorstwie z 40 do 70%.

Bawarski producent programów komputerowych Softlab GmnH w coraz większym stopniu staje się własnością tamtejszego koncernu samochodowego BMW, który ostatnio zwiększył swe udziały w tym przedsiębiorstwie z 40 do 70%. Zainteresowanie Softlabem BMW wykazuje już od 1987 r., kiedy to nabył 10 % akcji tej softwarowej spółki. W dwa lata później dokupił dalsze 30% akcji Softlabu, a obecnie zgromadził ręku ich zdecydowaną większość. Przypuszcza się, iż w niedługim czasie Softlab może przejść całkowicie w posiadanie samochodowego koncernu.

Kierownictwo Softlabu cieszy zwiększenie udziałów BMW w ich firmie, bowiem dzięki dodatkowym dopływom kapitału ma ono nadzieję na zwiększenie swego zaangażowania w największym rynku technologii informatycznej świata, jakim jest rynek USA. Uzyskują również w ten sposób dodatkowe fundusze niezbędne na inwestowanie w dalsze badania i wdrożenia.


TOP 200