BMC rozwija zarządzanie tożsamością

BMC Software poinformowała o wprowadzeniu istotnych udoskonaleń do CONTROL-SA, swojego scentralizowanego rozwiązania do zarządzania uprawnieniami użytkowników.

CONTROL-SA, rozwijane z myślą o wspieraniu standardów otwartych, ma umożliwiać zarządzanie z wykorzystaniem języka SPML (Service Provisioning Markup Language). SPML jest otwartym standardem zdefiniowanym przez organizację OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards), umożliwiającym partnerom działającym w łańcuchu dostaw wzajemną obsługę pracowników nawet w przypadku używania przez obie strony odmiennych rozwiązań.

Ulepszenia wprowadzone do CONTROL-SA obejmują ponadto integrację produktu z rozwiązaniami Remedy, dostawcy oprogramowania do zarządzania usługami, oraz nowy interfejs umożliwiający wykorzystanie przez CONTROL-SA protokołu LDAP (Lightweight Directory Access Protocol).

Zobacz również:

BMC Software prowadzi prace nad integracją Remedy Help Desk i CONTROL-SA. Pierwszym w pełni przystosowanym do współpracy z Remedy Help Desk narzędziem będzie rozwiązanie do zarządzania hasłami CONTROL-SA/Passport.

Wprowadzony do CONTROL-SA interfejs LDAP umożliwia aplikacjom takim jak Access Control dostęp za pośrednictwem standardowego protokołu do zarządzanych przez CONTROL-SA informacji o tożsamościach i bezpieczeństwie. Zwiększa to elastyczność rozwiązania i ułatwia integrację z istniejącymi środowiskami katalogowymi.

Zgodność z LDAP zapewniono dzięki włączeniu do CONTROL-SA opracowanego przez Radiant Logic wirtualnego serwera katalogowego RadiantOne Virtual Directory Server. BMC Software oferować będzie ograniczone licencje na RadiantOne Virtual Directory Server wszystkim nowym nabywcom CONTROL-S.A., obecni użytkownicy będą je mogli uzyskać w ramach aktualizacji oprogramowania.

Więcej informacji o CONTROL-SA:http://www.bmc.com/solutions/security

Wyłącznym dystrybutorem BMC Software w Polsce jest firma CompFort Meridian Polska.


×