BMC Software oficjalnie w Polsce

Dotychczas producent działał na naszym rynku poprzez firmy partnerskie. W kwietniu powstanie oddział BMC Software Poland, oferujący rozwiązania do centralnego zarządzania zasobami informatycznymi przedsiębiorstw.

Firma BMC Software poinformowała o utworzeniu oddziału w Polsce. Spółka reprezentująca firmę na terenie naszego kraju znajduje się obecnie w fazie rejestracji i faktyczną działalność rozpocznie za kilka tygodni. Siedzibą BMC Software Poland będzie Warszawa. Firma oferuje oprogramowanie do systemów klasy mainframe i wdraża rozwiązania do centralnego zarządzania zasobami informatycznymi przedsiębiorstw, mających rozproszoną strukturę organizacyjną i jednocześnie wykorzystujących różne technologie.

Produkty BMC są dystrybuowane na polskim rynku już od 1995 r. Wtedy to firma rozpoczęła współpracę z CompFort/Meridian. Pierwsze wdrożenie oprogramowania w Polsce nastąpiło w grudniu 1996 r. Było to rozwiązanie do zarządzania aplikacjami w TP SA. Do klientów firmy BMC Software w Polsce należą również: Polkomtel, PTK Centertel, PKO BP, ZUS, PKN Orlen, BRE Bank, Kredyt Bank SA oraz MSWiA. Polski oddział BMC Software będzie prowadził sprzedaży za pośrednictwem integratorów systemów.

Zobacz również:

  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii

Amerykańska firma BMC powstała w 1980 r. Obecnie ma ponad 50 oddziałów na całym świecie, w których zatrudnionych jest 6700 pracowników. Na rynku europejskim BMC Software obecna jest od 1985 r. W roku 2000 firma osiągnęła przychody w wysokości 1,7 mld USD. Zysk netto za rok ubiegły zamknął się kwotą 445 mln USD.

BMC jest członkiem-założycielem konsorcjum WBEM (Web Based Enterprise Management), definiującym standardy zarządzania przedsiębiorstwem z wykorzystaniem Internetu. Partnerami BMC są m.in. Sun Microsystems, Compaq, Informix, Microsoft, Intel. Przedstawiciele BMC utrzymują, iż z oprogramowania firmy korzysta ponad 90% przedsiębiorstw wymienionych w rankingu Fortune 500.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200