BEA Systems podwoiła obrót

Producent oprogramowania dla e-biznesu zwiększył w drugim kwartale br. o 44% przychody ze sprzedaży. Kolejne kwartały prawdopodobnie nie będą już takie owocne.

BEA Systems zamknęła drugi kwartał roku finansowego 2001 r. prawie dwukrotnie większym poziomem przychodów ze sprzedaży niż w analogicznym okresie w roku 2000 (wzrost o 44%). W kwartale maj-lipiec 2001 przychody spółki wyniosły 267,8 mln USD. Przychody spółki ze sprzedaży licencji na oprogramowanie wyniosły 172,2 mln USD i wzrosły o 65% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Zysk netto BEA Systems wyniósł 43,9 mln USD i wzrósł o 101% w stosunku do II kw. 2000 roku.

Marian Grala, dyrektor zarządzający BEA Systems na Europę Środkową i Wschodnią powiedział, że trzeci i czwarty kwartał tego roku nie będzie dla firmy aż tak dynamiczny. Spółka spodziewa się co najwyżej 20-30 procentowego wzrostu przychodów.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Produkty BEA Systems dostępne są na polskim rynku od 1997 r. poprzez sieć dystrybutorów. Od lipca br. w Warszawie działa polski oddział firmy.

***

BEA Systems w Polsce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200