Azure Stack HCI w nowej odsłonie

Microsoft zaktualizował platformę Azure Stack HCI, która jest lokalną wersją usług świadczonych przez chmurę Azure. Korporacja ma nadzieję, że dzięki temu będzie skuteczniej rywalizować na rynku infrastruktur hiperkonwergentnych z takimi potentatami, jak VMware czy Nutanix.

Azure

Infrastruktury hiperkonwergentne charakteryzują się w tym, że wszystkie elementy systemu IT (a więc procesory, pamięć masowa i sieć) są ze sobą ściśle zintegrowane w ramach tego samego serwera. Powoduje to, że integracja wszystkich elementów systemu IT jest łatwiejsze, niż ma to miejsce w przypadku rozwiązań wielu producentów.

Właśnie taką platformą jest Azure Stack HCI. Omawiane tu rozwiązanie miało swoją premierę w 2019 roku i Microsoft oparł je na takich produktach, jak Windows Server 2019 Datacenter, Microsoft Hyper-V, pamięć masowa Storage Spaces Direct i sieci definiowane programowo.

Zobacz również:

  • Kubescape zwiększa możliwości skanowania Kubernetes
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza
  • Microsoft wzmacnia bezpieczeństwo chmury Azure

Kolejna wersja platformy (jej oficjalna nazwa to Azure Stack HCI 20H2) wspiera szereg nowych funkcji oraz oferuje kolejne narzędzia, dzięki którym zarządzanie nią jest łatwiejsze. Platforma jest teraz zintegrowana z usługą Azure Arc - uniwersalnym narzędziem używanym przez administratorów do zarządzania strukturami IT korzystającymi z wielu chmur. Klienci mogą więc używać Azure Arc do monitorowania wielu klastrów oraz przeglądania i zarządzania maszynami wirtualnymi działającymi w Azure Stack HCI.

Oprogramowanie Azure Stack HCI 20H2 jest już dostępne i można je pobierać zarówno od samej firmy Microsoft, jak i z witryn jej sprzętowych partnerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200