Azure RemoteApp – nowa usługa DaaS firmy Microsoft

Microsoft zaprezentował swój najnowszy produkt Desktop-as-a-Service (wersja preview), który pozwala użytkownikom urządzeń Macs, iOS i Android uzyskiwać dostęp do komputerów pracujących po kontrolą systemów operacyjnych Windows.

Rozwiązanie nosi nazwę Azure RemoteApp (wcześniej Mohoro) i została zaprezentowana wczoraj w Houston (USA) na konferencji TechEd 2014. Dzięki niemu użytkownicy mogą uruchamiać desktopowe aplikacje Windows zdalnie i następnie kontrolować w tym trybie ich pracę.

Rozwiązanie jest chmurową alternatywą innego, dostępnego już produktu firmy Microsoft, który nosi nazwę RemoteApp on Windows Server. Użytkownicy usługi Azure RemoteApp będą też mieli do dyspozycji pakiet biurowy Office 2013 Professional Plus. Wcześniej spekulowano, że z usługi Azure RemoteApp będzie można korzystać tylko wtedy, gdy towarzyszy jej inna usługa nosząca nazwę Windows inTune (która pozwala zarządzać stacjami klienckimi z poziomu specjalnej strony administracyjnej). Jednak MIcrosoft zaprzeczył tym doniesieniom i informuje, że nie jest to prawda.

Zobacz również:

Microsoft zapowiada, że komercyjna wersja usługi Azure RemoteApp pojawi się oficjalnie w jego ofercie pod koniec 2014 r. Firma nie ujawniła jak dotąd żadnych szczegółów dotyczących ceny usługi.


TOP 200