Aż 91% użytkowników komputerów nie wie, co to jest chmura

Mimo rosnącej popularności cloud computing, tylko 24% europejskich użytkowników komputerów przyznaje, że korzysta z aplikacji w chmurze. Aż 65% twierdzi, że nigdy o niej nie słyszało lub zna ją tylko z nazwy.

Dane pochodzą z badania przeprowadzonego w br. dla BSA przez Ipsos Public Affairs. Wyniki pokazują, że znajomość cloud jest zróżnicowana na rynku europejskim. W Wielkiej Brytanii i Grecji 25% użytkowników komputerów wykazuje się jej znajomością, we Francji 10%. W Polsce, mimo że 25% użytkowników komputerów odpowiedziało, iż korzysta z technologii cloud computing, tylko 9% stwierdziło, że zna się na niej bardzo dobrze lub dobrze. Aż 91% polskich użytkowników nigdy nie słyszało o technologii, a zna ją tylko z nazwy lub wie mało na jej temat.

Badanie pokazało, że korzystanie z usług cloud computing jest najwyższe w Grecji i Rumunii - 39%. W Unii 86% użytkowników cloud twierdzi, że korzysta z aplikacji do użytku osobistego. Do najczęściej używanych w chmurze aplikacji należą: e-mail (79%), edycja tekstu (36%), przechowywanie zdjęć i (35%).

Zobacz również:


TOP 200