Aż 190 GB poufnych danych Samsunga trafiło do sieci

Firma Samsung padła ofiarą ataku hakerskiego. Do sieci trafiło prawie 200 GB poufnych danych.

Koreański gigant technologiczny padł ofiarą ataku hakerskiego. Z serwerów Samsunga skradziono około 190 GB danych zawierających poufne informacje. Atak został przeprowadzony przez grupę Lapsus$, która zaledwie kilka dni temu zaatakowała jednego z najwiekszych producentów kart graficznych do komputerów - Nvidię.

Jedna z siedzib Samsunga
Źródło Babak/Unsplash

Jedna z siedzib Samsunga

Źródło Babak/Unsplash

Zgodnie z najnowszymi raportami grupa hakerska wykradła z serwerów Samsunga niespełna 200 GB danych. Wśród nich znajdują się poufne kody źródłowe oprogramowania rozwijanego przez koreańskiego producenta elektroniki.

Zobacz również:

  • Samsung prezentuje własny chip ultra wideband
  • Oszacowano szkody powodowane przez ransomware
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Informacje o ataku zostały przekazane przez portal Bleeping Computer. Donosi on, że za cyberatakiem stoi grupa hakerów Lapsus$. Do sieci trafiły zrzuty ekranu kodu źródłowego opracowanego przez firmę Samsung.

Wśród wykradzionych danych znajdują się między innymi:

  • kody źródłowe każdego Trusted Applet zastosowanego w środowisku TrustZone firmy Samsung
  • Algorytmy dla operacji odblokowywania biometrycznego firmy Samsung
  • Kod źródłowy bootloadera do najnowszych urządzeń rozwijanych przez Samsunga
  • Poufny kod źródłowy firmy Qualcomm

Wykradzione informacje mogą wygenerować ogromne straty dla firmy Samsung. Aktualnie nie wiemy czy grupa Lapsus$ skontaktowała się już z firmą Samsung w celu uzyskania okupu. Samsung nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

Oficjalnie nie potwierdzono włamania, ale portal The Korean Herald poinformował, że firma Samsung prowadzi już wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200