Axence: bezpłatne narzędzia do administrowania sieciami

Spółka Axence, producent rozwiązań do zarządzania sieciami, udostępniła kolejne uaktualnienie darmowego pakietu do administrowania sieciami. Aplikację Free Axence NetTools wzbogacono o pięć nowych narzędzi, do tej pory dostępnych jedynie w wersji Professional: NetStat, skaner sieci, skaner portów i serwisów, TCP/IP workshop oraz NetCheck.

Skaner sieci umożliwia wykrycie wszystkich komputerów w sieci, również zdalnej - na podstawie adresu IP z tej sieci, otrzymuje się listę wszystkich komputerów oraz serwisów na nich działających. Narzędzie pozwala też wykrywać niektóre trojany oraz spyware. Skaner portów i serwisów umożliwia sprawdzenie otwartych portów oraz działających serwisów (HTTP, POP3, MS SQL, Oracle i innych). Może także wykrywać niektóre trojany i spyware. NetStat listuje wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące z komputera oraz wszystkie otwarte porty.

Z kolei TCP/IP workshop pozwala uzyskać niskopoziomowe połączenie TCP i UDP w celu testowania i wykrywania problemów z serwisami sieciowymi, a NetCheck sprawdza jakość sprzętu sieciowego LAN.

Program zawiera także inne popularne narzędzia, takie jak Ping, Traceroute, DNS Lookup, Local Info oraz Bandwidth.


TOP 200