Axence Software: zintegrowane rozwiązanie do zarządzania siecią

Firma wprowadziła na rynek kolejną wersję programu Axence nVision. Oprogramowanie w wersji 3.0 wzbogacono o kilka nowych funkcji, grupując w jednym produkcie monitorowanie sieci, serwerów, aplikacji i routerów a także inwentaryzację sprzętu i oprogramowania (audyt licencji) oraz monitorowanie aktywności użytkowników.

NVision monitoruje serwery pocztowe i WWW; adresy URL; serwisy TCP/IP i Windows; stan i działanie aplikacji (MS SQL, Exchange, Oracle i inne). Monitorowane są też urządzenia zarządzane przez SNMP, takie jak routery i przełączniki, co umożliwia określenie fizycznej topologii sieci, generowanego ruchu sieciowego i wykorzystanie łącza internetowego. Program zapewnia wykrywanie urządzeń sieciowych i wizualizację sieci na interaktywnych graficznych mapach.

Do nowej wersji wprowadzono system monitoringu pracowników. Opcjonalne agenty nVision mogą monitorować aktywność użytkowników: czas pracy, użytkowanie aplikacji, odwiedzane strony, konwersację przez komunikatory, itp. Agent umożliwia też zdalną kontrolę stacji użytkownika.

Program wykonuje automatyczną inwentaryzacje sprzętu i oprogramowania. Automatycznie gromadzi informacje o sprzęcie i oprogramowaniu: model, CPU, pamięć, płyta główna, napędy, karty, itp.; zainstalowane aplikacje i aktualizacje Windows. Umożliwia audyt i weryfikację użytkowania licencji. Informuje o zainstalowaniu nowego programu lub zmianie konfiguracji.

Axence nVision zapewnia też szeroki wybór raportów: wykresy w czasie rzeczywistym i historyczne; prezentujące działanie systemu i aplikacji; dostępność serwisu i hosta; transfer i wykorzystanie interfejsów sieciowych; inwentaryzację sieci i aktywność użytkowników.

Produkt dostępny jest w wersji Professional (pełna wersja) lub Standard (bez monitoringu użytkowników i inwentaryzacji sieci).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200