Avaya zmienia prezesa

Donald Peterson, dotychczasowy prezes i dyrektor wykonawczy Avaya ustąpi ze stanowiska. Oficjalna rezygnacja z funkcji, piastowanej przez Petersona od chwili powstania firmy (wyodrębniona z Lucent Technologies w 2000 r.), ma nastąpić 30 sierpnia br.

Następcą Donalda Petersona zostanie Louis D'Ambrosio, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za globalną sprzedaż i marketing rozwiązań Avaya. D'Ambrosio pracuje w Avaya od 2002 r., wcześniej przez 16 lat był zatrudniony w koncernie IBM w działach związanych z rozwojem oprogramowania, sprzedażą i marketingiem.

Równolegle mianowano Michaela Thurka na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO - Chief Operation Officer). Do tej pory Thurk odpowiadał w Avaya za rozwój i sprzedaż systemów komunikacyjnych, służących do budowy sieci konwergentnych, opartych na protokole IP.

Do podjęcia decyzji o zmianie kierownictwa Avaya przyczyniły się ostatnie, nienajlepsze wyniki finansowe spółki. Wraz z końcem trzeciego kwartału obrachunkowego (30 czerwca br.) zysk netto Avaya wyniósł jedynie 44 mln USD (10 centów za akcję). Tymczasem w analogicznym okresie ub. r. kwota ta sięgała 194 mln USD (40 centów za akcję). Nie zachwyciły także przychody koncernu - w ciągu roku zwiększyły się one tylko o 4,9 proc. (z 1,236 mld USD w 2005 r. do 1,297 mld USD obecnie).

Zarząd Avaya liczy, że zmiany pozwolą na bardziej efektywne konkurowanie z takimi dostawcami zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych, jak Cisco czy Nortel.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200