Avaya wzbogaca ofertę telefonów IP

Avaya Poland wprowadziła na rynek nowe telefony IP, z uproszczonym dostępem do znanych i rozszerzonych funkcji, które są wybierane w zmiennym menu kontekstowym. One-X Deskphone Edition wyposażono w nowatorskie rozwiązania, takie jak szerokopasmowa transmisja audio czy zintegrowany interfejs WML (Wireless Markup Language).

Nowe telefony IP Avaya są znacznym rozwinięciem popularnych aparatów serii 4600. W rozwiązaniach One-X Deskphone Edition zredukowano liczbę przycisków, znajdujących się na przedniej konsoli, przez co w pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że telefony są mniej funkcjonalne. Jednak jak zaznacza Wojciech Głownia, dyrektor zarządzający Avaya Poland, jest to celowe działanie firmy, które ma zachęcić większą grupę użytkowników do korzystania z One-X Deskphone Edition. Funkcjonalność nowych telefonów jest zdecydowanie większa od produktów linii 4600, jednak większość dostępnych usług oferowanych jest za pomocą ekranu kontekstowego (aktualnie w 14 językach), którego zawartość zmienia się dynamicznie wraz z wykonywaną przez użytkownika czynnością. W ten sposób odbiorca końcowy nie musi pamiętać kolejnych sekwencji kodów aktywujących poszczególne usługi (np. przekierowanie numeru czy konferencje) - po prostu wybiera jest spośród gamy opcji pojawiających się na ekranie.

Telefony One-X Deskphone Edition oferują ulepszone funkcje konferencyjne z wieloma osobami (oglądanie uczestników dyskusji na ekranie, przełączanie się między nimi, dodawanie, usuwanie, wyciszanie itp.) oraz wspierają opcje mobilności (połączenie telefonu IP z komórkowym - stała dostępność pod jednym numerem). Jedne z bardziej nowatorskich rozwiązań zawartych w One-X Deskphone Edition to: interfejs Wireless Markup Language (WML), pozwalający rozbudować telefon o nowe aplikacje zarówno Avaya, jak i innych dostawców; podwyższona jakość dźwięku (połączenie VoIP, kodeków G.722 i poszerzenia pasma do ok. 7 kHz); modularność budowy i wsparcie dla technologii dostępowych, takich jak Gigabit Ethernet, Bluetooth czy USB.

Avaya 9630 IP z modułem rozszerzającym

Avaya 9630 IP z modułem rozszerzającym

Do rodziny telefonów One-X Deskphone Edition należą modele IP 9630, 9620, 9650 oraz 9610. Dwa pierwsze są już dostępne na rynku. Ich ceny rozpoczynają się od ok. 395 USD. W skład rodziny rozwiązań Avaya One-X wchodzą dodatkowo One-X Mobile Edition (oprogramowanie dla smartfonów), One-X Desktop Edition (aplikacja telefoniczna instalowana w komputerze) oraz One-X Quick Edition (rozwiązanie p2p dla najmniejszych firm). To ostatnie pojawi się w Polce w I kw. przyszłego roku.