Avaya rozpoczęła działalność w Polsce

Wydzielona z Lucent Technologies firma rozwarza stworzenie w Polsce centrum rozwoju oprogramowania.

"Przejęliśmy tę część działalności Lucent Technologies, którą zajmował się dział Enterprise Networks. Będziemy koncentrować się przede wszystkim na sprzedaży dużym przedsiębiorstwom rozwiązań typu call center, CTI i IVR" - mówi Tomasz Finogenow, dyrektor generalny Avaya Poland sp. z o.o. Firma nie zamierza inwestować w produkcję sprzętu w Polsce, nie wyklucza jednak rozpoczęcia produkcji oprogramowania.

<B>Wzrost o połowę</B>

Produkty Avaya będą dostępne także poprzez dystrybutorów i partnerów VAR (Value Added Reseller). Obecnie firma ma trzech dystrybutorów: Ryand, STGroup i Veracomp. Prawdopodobnie wkrótce liczba ta będzie większa. Avaya Polska zamierza również nawiązywać współpracę z integratorami.

W 1999 r. finansowym Enterprise Networks Group przyniósł Lucent Technologies 300 mln USD zysku, przy obrotach sięgających 8,3 mld USD. W Polsce przychody wyniosły 10 mln USD. W 2000 r. kierownictwo Avaya Polska zakłada zwiększenie przychodów o 50%. Firma podpisała już dwa duże kontrakty na dostawy rozwiązań call center. Pierwsza została zawarta z GE Capital, druga - z firmą AXA Assistance.

<B>Młody rynek</B>

Podstawowy zakres działalności Avaya to produkcja urządzeń sieciowych, rozwiązań komunikacyjnych i systemów call center, a także innych technologii transmisji głosu (np. telefonii komputerowej). W ofercie Avaya - w stosunku do oferty Lucent Technologies - pojawiło się sześć nowych produktów z rodziny Avaya ECLIPS (Enterprise CLass IP Solutions). Są to: IP600 IP Communications Server, system R300 Remote Office Communicator, oprogramowanie DeFinity IP Solutions, narzędzie dostępowe Avaya Directory Gateway, telefony IP i programowy telefon IP SoftPhone. O produktach tych pisaliśmy w CW 37/2000.

Firma zawarła również strategiczne porozumienie z Siebel Systems, producentem rozwiązań CRM. Porozumienie stanowi kontynuację i rozszerzenie wcześniejszej umowy z sierpnia 1999 r. W jego ramach obie firmy będą dążyć do integracji rozwiązań CRM Siebela z systemami call center znajdującymi się w ofercie Avaya. "Na razie polski rynek nie jest w pełni przygotowany na wykorzystanie rozwiązań z zakresu CRM. Dlatego w naszej ofercie pojawią się one już w przyszłym roku" - mówi Tomasz Finogenow.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200