Avaya one-X Communicator

Avaya poszerzyła ofertę Unified Communication o Avaya one-X Communicator. Jest to aplikacja kliencka, umożliwiająca dostęp do najczęściej wykorzystywanych narzędzi komunikacyjnych za pośrednictwem jednego interfejsu.

Rozwiązanie łączy w sobie obsługę wszystkich dostępnych kanałów kontaktu z wykorzystaniem standardów H.323 i SIP. Avaya one-X Communicator zapewnia pełną funkcjonalność w zakresie telefonii i umożliwia wyświetlanie obrazu wideo na komputerze, a także oferuje wizualną obsługę poczty głosowej oraz możliwość korzystania z poczty elektronicznej i komunikatora.

Avaya one-X Communicator
Avaya one-X Communicator jest zintegrowany z serwerem Avaya Intelligent Presence Server (IPS), dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do informacji o dostępności poszczególnych rozmówców. Obecnie w ramach sygnalizacji dostępności one-X Communicator współpracuje z programem Avaya Communication Manager oraz Microsoft Office Communications Server. Kolejne wersje zostaną wzbogacone o nowe możliwości.

Aplikacja umożliwia przesyłanie obrazu wideo pod kontrolą systemu Avaya Communication Manager. Połączenie oprogramowania one-X Communicator z systemem telekonferencji wielostronnych firmy Polycom umożliwia obsługę kilku uczestników w ramach jednej wideokonferencji.

Program Avaya one-X Communicator trafi do sprzedaży na całym świecie w maju br. w ramach zaprezentowanych równolegle z nim nowych pakietów Avaya Unified Communications for Teleworkers i Avaya Unified Communications for Mobile Workers, a także w ramach pakietu Avaya Unified Communications Standard Edition.


TOP 200