Avaya Meeting Exchange Express

Avaya wprowadza na rynek nowy produkt o nazwie Avaya Meeting Exchange Express - rozwiązanie do prowadzenia telekonferencji przeznaczone dla firm MSP.

Avaya Meeting Exchange Express oraz system komunikacyjny Avaya Customer Interaction Express to produkty, które uzupełniają takie systemy jak Avaya IP Office i Avaya MultiVantage Express, oparte na rozwiązaniu Avaya Communication Manager.

Nowy produkt Avaya współpracuje z rozwiązaniami konferencyjnymi i innymi produktami opartymi na technologii internetowej, oferowanymi przez takie firmy, jak Microsoft, IBM i Adobe. Avaya twierdzi, że inwestycja przeznaczona do wdrożenia systemu Meeting Exchange Express zwróci się w ciągu 10 miesięcy, po czym pozwoli zaoszczędzić średnio 1400 USD miesięcznie.

Program Avaya Meeting Exchange Express oparty jest na tej samej technologii, na bazie której zbudowano system Avaya Meeting Exchange Enterprise, stosowany przez duże przedsiębiorstwa.

W konfiguracji wymagającej jednego serwera (i umożliwiającej ponad 300 użytkownikom jednoczesny udział w audiokonferencji) oprogramowanie Avaya Meeting Exchange Express oferuje funkcje, dzięki którym użytkownik może integrować w sieci komponenty różnych producentów. Program Meeting Exchange Express obsługuje takie standardy jak SIP (Session Initiation Protocol) i TDM, dzięki czemu może współpracować z systemem telefonii internetowej Avaya Communication Manager czy jakimkolwiek innym serwerem telekomunikacyjnym lub centralką PBX.

Inne funkcjonalności Avaya Meeting Exchange Express, to: możliwość integracji z programem IBM Lotus Sametime and Web Conferencing, możliwość integracji z programem Microsoft Outlook i funkcje moderatora konferencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200