Autorskie usługi Huawei zanotowały ogromny wzrost w 2022 roku

Rozwijane od 2019 roku autorskie usługi Huawei Mobile Services zaliczyły bardzo udany rok.

W związku z blokadą handlową oraz utratą certyfikatów firmy Google w 2019 roku, Huawei rozpoczął gwałtowny rozwój autorskich usług Huawei Mobile Servies, które pojawiły się na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida oraz HarmonyOS.

HMS z dużymi wzrostami w 2022 roku
Źródło: huawei.com

HMS z dużymi wzrostami w 2022 roku

Źródło: huawei.com

Huawei Mobile Services jest pakietem aplikacji i usług bazujących na chmurze, które zostały zaprojektowane w celu zastąpienia usług Google na smartfonach, tabletach, smartwatchach i innych urządzeniach firmy Huawei.

Zobacz również:

  • Huawei P60 Pro ma świetny aparat i... za dużo ograniczeń
  • Aplikacja Zdrowie Huawei zniknęła z Google Play Store
  • Ekosystem Huawei HMS trafia na urządzenia firm trzecich

Z najnowszych informacji przekazanych przez firmę Huawei wynika, że autorskie usługi HMS radzą sobie bardzo dobrze. Niezwykle popularne usługi w Chinach regularnie notują wzrosty popularności rownież w innych częściach świata.

Sklep AppGallery będący trzonem usług Huawei Mobile Servies posiada aktualnie 580 milionów aktywnych użytkowników, co stanowi wzoru o 16% względem 2020 roku.

Liczba aplikacji, które zgromadzono w AppGallery wciągu ostatniego roku wzrosła o 147%, a ponad 220 tysięcy aplikacji zintegrowano bezpośrednio z usługami Huawei Mobile Services, co stanowi wzrost o 120% w porównaniu z III kwartałem 2022 roku.

Poza Chinami liczba pobrań programów z AppGallery wzrosła rok do roku o aż 56%, a liczba zarejestrowanych programistów korzystających z API HMS wynosi obecnie około 6 milionów.

Huawei Mobile Services opiera się na 8 regionalnych centrach danych oraz 15 dodatkowych centrach danych, które zapewniają dostępność usług w 170 krajach na całym świecie.

Statystyki wyglądają interesująco. Firma Huawei przez trzy lata wprowadziła autorskie usługi i pomimo niesprzyjających warunków nie wycofała się z produkcji urządzeń mobilnych. HMS Core jest aktualnie trzecim największym dostawcą usług na urządzenia mobilne w Europie klasyfikując się za Google Play oraz Apple.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200