Autonomy już w rękach HP

Brytyjska spółka będzie osobnym działem pod kierownictwem jej szefa i założyciela Mike'a Lyncha, który będzie raportował do Meg Whitman, nowej prezes HP.

Autonomy ma wzmocnić ofertę HP w zakresie analizy rosnącej ilości danych, chmury i zarządzania procesami biznesowymi.

Akcjonariusze kontrolujący 87% akcji firmy przyjęli ofertę kupna HP opiewającą na około 10,3 mld USD. HP jest zainteresowane skupem pozostałych akcji. Przejęcie największego brytyjskiego producenta oprogramowania to pomysł byłego już szefa HP Leo Apothekera. Wzbudził on kontrowersje ze względu na zaproponowaną cenę zakupu, zdaniem niektórych zbyt wysoką. Nowa prezes Meg Whitman postanowiła transakcję zakończyć. Plany kupna Autonomy został ogłoszony we wrześniu wraz z ogłoszeniem zakończenia rozwoju tabletu TouchPad i możliwości wydzielenia działu PC.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?

Autonomy specjalizuje się w rozwiązania do zarządzania informacją, w tym systemach do przeszukiwania firmowych zasobów w celu archiwizacji i kontroli zgodności z prawem. Według IDC Autonomy jest najszybciej rosnącym dostawcą w tej kategorii produktów dla przedsiębiorstw. Udostępnia także firmom chmurę publiczną do przechowywania danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200