Autoloadery z napędami SDLT i LTO

Tandberg Data udostępniła autoloadery z napędami SDLT320 i SDLT600 oraz napędami LTO1 i LTO2. Stanowią one część firmowej strategii oferowania użytkownikom średniej mocy serwerów, elastycznie skalowanych rozwiązań do archiwizacji i zabezpieczania danych.

Autoloader o wysokości montażowej 2U ma 8 kieszeni kasetowych, które otaczają napęd urządzenia. Uproszczona robotyka nie wymaga używania magazynków na taśmy ani chwytaków nośników taśmy, co wpływa na koszt urządzenia. Do identyfikowania kaset zastosowano czytnik kodów kreskowych, którym są znakowane i inwentaryzowane media. 7-dniowa strategia backupu danych zakłada instalację w ósmej (ostatniej i pustej) kieszeni kasety czyszczącej, zapewniającej programowane czyszczenie głowicy.

Zakres maksymalnych pojemności autoloadera mieści się w granicach od 0,8 TB (LTO1) do 2,4 TB (SDLT600), natomiast uzyskiwane szybkości spływu bez kompresji danych zależą od wersji urządzenia i wynoszą odpowiednio: 16/36 MB/s dla SLDT 320 i SLDT600 oraz 15/35 MB dla LTO 1 i LTO2.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200