Autodesk w Polsce

Autodesk, znany producent oprogramowania wspomającego projektowanie (CAD), otwiera w Warszawie swoje przedstawicielstwo. Dyrektorem Krajowym oddziału Autodesk w Polsce (Country Manager) został Michał Różycki.

Autodesk, znany producent oprogramowania wspomającego projektowanie (CAD), otwiera w Warszawie swoje

przedstawicielstwo. Dyrektorem Krajowym oddziału Autodesk w Polsce (Country Manager) został Michał Różycki.

Jak powiedział przedstawiciel europejskiej centrali Autodesku w Monachium, dr Waldemar Lastowski, oddział w Warszawie powstał zgodnie z konserwatywną strategią Autodesku "najpierw stworzyć rynek, a potem otwierać przedstawicielstwo". Obecnie biuro jest w stanie organizacji i jak tylko będzie działać powiadomimy o tym Czytelników.

Według danych Autodesku w ub.r. sprzedano w naszym kraju oprogramowanie tej firmy za ok. 2 mln USD. Tych którzy twierdzą, że w Polsce jest trudno sprzedać program bo wszyscy mają nielegalne kopie, suma ta pewnie mocno zdziwi.

W sieci sprzedaży firmy znajdują się obecnie dystrybutorzy Agraf, System 3000 i Incom oraz ok. 30 dealerów. Ich kontakt z Autodeskiem będzie teraz łatwiejszy, gdyż dotychczas odbywał się poprzez biura w Monachium. W Polsce istnieje również piętnaście centrów szkoleniowych dla instruktorów i użytkowników programów firmy.

Oprogramowanie oferowane przez Autodesk jest dostępne w wersjach implementowanych na wszystkie ważniejsze platformy sprzętowo-programowe. Pracuje pod systemami operacyjnymi Unix, MS-DOS, Macintosh i MS Windows.


TOP 200