Austriacka firma S&T przejęła Largo Systems z Katowic

Wartość transakcji szacowana jest na ponad 1 mln euro (4,2 mln zł). Jednocześnie Largo zmienił nazwę na S&T Polska sp. z o.o.

Austriacka firma System Integration & Technology Distribution AG (S&T) przejęła 100% kapitału zakładowego Largo Systems sp. z o.o. z Katowic. Nie podano wartości transakcji. Jej wartość szacowana jest jednak na ponad 1 mln euro (4,2 mln zł). Jednocześnie Largo zmienił nazwę na S&T Polska sp. z o.o. O przejęciu Largo Systems przez S&T zadecydował podobny profil działalności obu firm i fakt, że austriacka firma zamierzała wejść na polski rynek.

Dotychczas właścicielem 100% udziałów Largo Systems był Dariusz Augustyn. S&T odkupiła od niego nieco ponad 90% udziałów - niewielką część za gotówkę, resztę natomiast w postaci wymiany na 4,7% akcji S&T nowej emisji. Po zakończeniu przejęcia, rozszerzeniu ulegnie zarząd spółki - w jego skład wejdą 3 osoby spośród pracowników firmy oraz jedna osoba z centrali S&T.

Dariusz Augustyn zamierza zrezygnować z bieżącego zarządzania firmą na rzecz kierowania polskim oddziałem firmy inwestycyjnej red-stars.com, której większościowym udziałowcem jest właśnie S&T.

Largo Systems jest integratorem systemów działającym w sektorze bankowym i telekomunikacyjnym. Klientami firmy są m.in. Bank Śląski SA i Bank Handlowy w Warszawie SA. Firma zatrudnia 21 osób w 2 biurach: w Katowicach i Warszawie. S&T zamierza zwiększyć ich liczbę. Wartość sprzedaży spółki w 1999 r. wyniosła ok. 2,5 mln USD, a plany na ten rok zakładają obroty rzędu 5,5 mln USD.

S&T działa głównie na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej (w sumie 14 państw). Polska była jednym z nielicznych krajów, w którym nie miała swojego oddziału. Łączne zatrudnienie S&T wynosi ok. 500 osób. W 1999 r. firma osiągnęła obroty w wysokości 57 mln euro. Planowana sprzedaż w 2000 r. ma osiągnąć 100 mln euro. Klientami S&T są głównie instytucje finansowe, zakłady opieki zdrowotnej i operatorzy telefonii komórkowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200