Aukcyjno-katalogowa platforma B2B

Firma Marketplanet poinformowała, że pierwsi dostawcy utworzyli swoje katalogi elektroniczne na jej aukcyjno-katalogowej platformie B2B. Obecnie system jest testowany w Telekomunikacji Polskiej SA.

Firma Marketplanet poinformowała, że pierwsi dostawcy utworzyli swoje katalogi elektroniczne na jej aukcyjno-katalogowej platformie B2B. Obecnie system jest testowany w Telekomunikacji Polskiej SA. Jeszcze w październiku platforma ma podłączyć kilkudziesięciu następnych dostawców towarów i usług. W uruchomionej ofercie katalogowej znajduje się ponad 10 tys. produktów.

Katalogi elektroniczne to wykazy produktów i usług oferowanych przez dostawców - klientów platformy. Mają one umożliwiać szybki dostęp do informacji o produktach, porównanie i wybór oferty.

Zobacz również:

  • Ważna informacja dla użytkowników platformy .Net Core 3.1

Marketplanet proponuje klientom dwa rozwiązania - katalogi lokalne i publiczne. Katalogi lokalne zawierają produkty i usługi wybrane przez klienta po wynegocjowanych cenach, np. w wyniku aukcji elektronicznej. Są one umieszczane na serwerach klienta. Katalogi publiczne znajdują się na serwerach Marketplanet - dostęp do nich mają wszyscy uczestnicy rynku. Katalog publiczny jest produktem przeznaczonym przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Dostęp do plików zawierających katalogi zapewnia oprogramowanie Enterprise Buyer Professional (EBP). Narzędzie to umożliwia integrację z wewnętrznymi systemami finansowo-księgowo-logistycznymi.

Platforma przygotowuje się do uruchomienia nowych usług, m.in. w zakresie pełnej obsługi finansowej i logistycznej zawieranych kontraktów.

Marketplanet to firma usługowa i doradcza, prowadząca dla swoich klientów platformę handlu elektronicznego. Spółka powstała w kwietniu 2001. Jej kapitał zakładowy wynosi 20 mln zł, a głównym udziałowcem jest Telekomunikacja Polska SA. Partnerami technologicznymi od strony oprogramowania są firmy Commerce One oraz SAP, dostawcą sprzętu jest Hewlett-Packard. Główni klienci to Telekomunikacja Polska SA i PTK Centertel.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200