Atos przeniesie swoje usługi do chmury IBM

Obie firmy postanowiły poszerzyć globalną współpracę celem usprawnienia jakości usług finansowych świadczonych przez jedną ze stron i zbudują nowy ośrodek obliczeniowy noszący nazwę Centrum Atos Cloud of Excellence.

Grafika: Stephen Dawson/unsplash

Atos zamierza zmodernizować i przenieść do chmury IBM swoje usługi finansowe, wykorzystując wbudowane w nią protokoły bezpieczeństwa i zgodności. Chodzi o rozwiązanie IBM Cloud for Financial Services, w tym technologię poufnego przetwarzania danych i szyfrowania „Keep Your Own Key”.

Atos Cloud Center of Excellence ma na celu dostarczanie klientom wiedzy na temat technologii i usług finansowych, wspieranych przez specjalistów Atos przeszkolonych w zakresie takich rozwiązań, jak IBM Cloud for Financial Services, IBM Cloud Paks i Red Hat OpenShift.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Sektor energetyczny zwiększy wydatki na chmurę
  • Atos ma nowego CEO

Planowane przez Atos prace nad wsparciem IBM Cloud for Financial Services za pośrednictwem nowego centrum mają wzmocnić jego strategię polegającą na modernizacji aplikacji i transformacji chmury hybrydowej.

Atos będzie również oferować usługi automatyzacji, w tym: Robotic Process Automation, inteligentne przepływy pracy oparte na sztucznej inteligencji oraz przemodelowanie procesów biznesowych wspieranych przez IBM Cloud Pak for Data i IBM Cloud Pak for Integration.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200