Atos Origin inwestuje i zwiększa przychody

W pierwszym półroczu 2007 roku Atos Origin zanotował 2,89 mld euro przychodu, co oznacza wzrost o 7,2% w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. W tym samym czasie przychody polskiego oddziału Atos Origin wzrosły o 20% i wyniosły 4,35 mln euro.

W pierwszej połowie br. w głównych obszarach działalności Atos Origin Polska, takich jak integracja systemów, zanotowano wzrost przychodów o 14%. Wyniosły one ponad 2,25 mln euro. Dzięki zawarciu dużych globalnych kontraktów outsourcingowych firma zanotowała również wzrost wartości świadczonych tego typu usług do 2,1 mln euro - zmiana na poziomie 26%.

W drugiej połowie roku ma zostać wprowadzony w życie globalny Plan Transformacji 3o3 (3 cele w trzy lata), na który w wymiarze globalnym przeznaczono 129 mln EUR. Jego realizacja rozpoczęła się w lutym br., i liczy 70 projektów realizowanych we wszystkich krajach, w których jest obecny Atos Origin.

Podstawa działań strategii "3o3" na rynku polskim polega m.in. na stworzeniu Centrum Nearshoringowego (usługi outsourcingowe) w Bydgoszczy. Duży nacisk jest kładziony na zwiększenie obecności firmy na polskim rynku. W tym celu już niedługo oferta Atos Origin Polska ma zostać poszerzona o nowe usługi z obszarów Business Intelligence, Business Consulting i Software Development.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200