Atman i Colt nawiązują współpracę

Firmy Atman i Colt Technology Services (dostawca rozwiązań w zakresie łącz komputerowych) ogłosiły nawiązanie partnerstwa w celu umożliwienia przedsiębiorstwom i partnerom telekomunikacyjnym działającym w Europie Środkowo-Wschodniej zestawianie połączeń w centrach danych Atmana.

Atman

Gwałtowne, przyspieszone przez pandemię rozprzestrzenianie się technologii spowodowało, że przedsiębiorstwa i rządy muszą dostosować się do tej nowej sytuacji w pilnym trybie. Ocenia się iż dzięki partnerstwu obie strony będą w stanie zapewnić większe wsparcie firmom i organizacjom, również tym, które chcą rozwijać się w Europie i na świecie, oraz przedsiębiorstwom międzynarodowym pragnącym umocnić swoją obecność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystko to można osiągnąć poprzez podłączenie do sieci światłowodowych i centrów danych Atmana oraz połączenie z siecią Colt IQ, która łączy już ponad 29 000 budynków i 900 centrów danych na całym świecie.

Zobacz również:

  • Urządzenia domowe wymagają dziś najlepszych zabezpieczeń
  • ATM ma nową nazwę
  • Nowy światłowód pod kanałem La Manche

Colt dokonał inwestycji w regionie w odpowiedzi na szybki wzrost gospodarczy, zapewniając łączność o dużej przepustowości, niezbędną do dalszego rozwoju firm. Ta ekspansja to połączenie głównych hubów w tym rejonie przy użyciu ponad 7 000 km nowej infrastruktury światłowodowej. Wśród 10 połączonych miast znajdują się Kraków i Warszawa. Klienci Colt w Polsce korzystają z unikatowej, specjalnie zbudowanej, inteligentnej sieci, która jest w pełni zintegrowana z chmurą. Oznacza to łączność z 6 centrami danych w Warszawie i Krakowie, i liczba ta wzrośnie.

„Strategia transformacji cyfrowej w chmurze wymaga wysoce niezawodnej sieci, która zapewnia bezpieczną łączność o dużej przepustowości, a ponadto jest skalowalna, aby sprostać korzyściom, jakie zapewniają usługi w chmurze. Partnerstwo operatorów Colt i Atman odgrywa istotną rolę w zwiększaniu konkurencyjności, produktywności i zaspokajaniu obecnych i przyszłych potrzeb biznesowych w całym regionie” − mówi Leszek Szczech, Sales Account Executive Poland w Colt Technology Services.

Z kolei Justyna Lenart (Dyrektor Działu Sprzedaży Hurtowej w Atmanie) komentuje, „Partnerstwo z Colt łączy wiedzę specjalistyczną Atmana w obszarze centrów danych z najwyższej klasy rozwiązaniami Colt o wysokiej wydajności i przepustowości. Dostarczamy bardzo ważną wartość dodaną na rynku zarówno klientom biznesowym, jak i operatorom w celu przyspieszenia ożywienia gospodarczego”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200