Asystent Alexa dostępny w postaci autonomicznej aplikacji

Wirtualny asystent Alexa – którego twórcą jest firma Amazon i który pojawił się na początku tego roku na wybranych laptopach Windows 10 produkowanych przez firmy HP, Asus, Acer i Lenovo – jest obecnie dostępny w postaci autonomicznej aplikacji, którą można instalować na każdym kompatybilnym z nią urządzeniu.

W opinii analityków oznacza to, że Amazon zamierza przekonać użytkowników, że aplikacja Alexa dojrzała do tego, aby wkroczyć szerszą ławą do przedsiębiorstw. Obecnie Alexa nie wspiera żadnych specyficznych funkcji kontrolnych, które pozwoliłyby użytkownikowi peceta lepiej nią zarządzać. Asystent dostępny jest (patrz tutaj) w wersjach dla następujących platform: Fire OS 3.0 (i nowsze wersje), Android 5.0 (i nowsze wersje), iOS 9.0 (i nowsze wersje) oraz w wersji dla desktopowych przeglądarek. Amazon zapowiada, że na początku przyszłego roku zaprezentuje szereg opcji skierowanych do biznesu, co powinno spowodować, iż asystent będzie mógł dużo efektywniej wspomagać również użytkowników biznesowych, szczególnie tych, którzy często korzystają z aplikacji wchodzących w skład pakietów biurowych, takich jak Office.

Amazon ogłosił niedawno, że rozwiązanie Alexa for Business zostało otwarte i udostępnione w tej postaci niezależnym producentom urządzeń. Dostawca ma nadzieję, że jego cyfrowy asystent wkroczy szerszą ławą do istniejące sprzętu komputerowego.

Zobacz również:

Obserwatorzy podkreślają, że największym wyzwaniem dla wirtualnych asystentów jest kwestia bezpieczeństwa. Nie inaczej ma się sprawa z usługą Alexa. Nadal istnieją tu problemy, które trzeba będzie rozwiązać. I nie chodzi tylko o bezpieczeństwo danych wymienianych w trybie online między użytkownikiem i asystentem, ale również o to, że Alexa przechowuje je w chmurze, gdzie powinny być w stu procentach bezpieczne.


TOP 200