Asus przedstawia kolejną topową kartę graficzną

Firma Asus przedstawiła nową kartę graficzną, opartą na procesorze NVIDII - model EN8600GT TOP/HTDP/256M. Urządzenie, które przeznaczone jest przede wszystkim dla graczy, zostało mocno podkręcone, w czym pomógł wydajny system chłodzenia.

Karta EN8600GT TOP/HTDP/256M bazuje na układzie GeForce 8600GT i przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę PCI-Express. Dysponuje 256 MB nanosekundowych pamięci DDR3 (szyna 128 bit, niestety błędnie podano taktowanie pamięci - 504 MHz DDR3) oraz rdzeniem pracującym z częstotliwością 600 MHz, natomiast częstotliwość shaderów wynosi 1458 MHz. Wynika z tego, że podstawowe parametry zostały "podkręcone" w porównaniu do wartości referencyjnych (rdzeń - 540 MHz, Shader Clock - 1190 MHz). Producent podkreśla, że dzięki temu zabiegowi uzyskano wzrost wydajności sięgający 40 procent.

Asus przedstawia kolejną topową kartę graficzną

Asus EN8600GT TOP/HTDP/256M

Użytkownik może dodatkowo skorzystać z oprogramowania SmartDoctor (regulacja częstotliwości pracy rdzenia graficznego oraz jednostek Shader niezależnie od siebie) oraz funkcji Gamer OSD (podkręcanie i rozmowy tekstowe podczas grania). Nad odpowiednim rozpraszaniem generowanego ciepła czuwa cooler, który w porównaniu do referencyjnej konstrukcji, charakteryzuje się dużo większą wydajnością. Warto też wspomnieć o dwóch wyjściach DVI oraz wyjściu HDTV.

Więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200