Asus: Windows 8 i Android w jednym urządzeniu

Tajwański koncern Asus zaprezentował 13,3-calowy komputer przenośny, wyposażony w dwa systemy operacyjne – MS Windows 8 oraz Google Android. Użytkownik może przełączać się pomiędzy nimi jednym przyciskiem, a producent zapewnia, że nie trwa to dłużej niż 5 sekund.

Transformer Book Duet TD300 to komputer przenośny z odłączaną klawiaturą – jej odpięcie zamienia urządzenie w tablet. Asus zaprezentował go podczas targów Consumer Electronics Show 2014, trwających właśnie w Las Vegas.

Użytkownik może w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy systemami operacyjnymi – generalnie założenie wydaje się takie, że z klawiaturą i Windows 8 nowy Transformer ma być typowym komputerem do pracy, zaś w trybie tabletowym, z uruchomionym Androidem – urządzeniem do surfowania po Internecie i szeroko rozumianej "konsumpcji" treści multimedialnych.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Asus wprowadza do sprzedaży laptopy z CPU Intel 13. generacji

Nowość Asusa ma być wyposażona w procesor Intel Haswell, zaś cenę urządzenia wstępnie zapowiedziano na 599 USD za najtańszą wersję. Transformer Book Duet TD300 ma być dostępny pod koniec marca bieżącego roku.

Na CES Asus pokazał również nowy model hybrydowego urządzenia Padfone – oznaczony symbolem X. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, jest to smartfon, który można zamienić w tablet (po osadzeniu w odpowiedniej stacji dokującej). Sam smartfon wyposażony jest w ekran o przekątnej 5", zaś stacja dokująca dysponuje wyświetlaczem 9 cali. Ceny urządzenia na razie nie podano.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200