Aster wchodzi w komórki

Od 24 czerwca Aster będzie świadczył usługi jako wirtualny operator MVNO. Do końca roku spółka chce pozyskać 10 tysięcy abonentów.

Jak podaje dziennik Rzeczpospolita, Aster, który do tej pory dostarczał w trzech polskich miastach (Warszawa, Kraków, Zielona Góra) usługi telewizji, telefonu i Internetu, wchodzi na rynek telefonii komórkowej. Spółka zainwestowała w nową usługę nie więcej niż 4 mln zł i chce do końca roku pozyskać 10 tysięcy abonentów.

Początkowo udział MVNO w przychodach będzie niewielki, ale już w 2009 r. udział telefonii komórkowej w przychodach Aster może sięgnąć około 10 proc. Wtedy ma być aktywnych 50 tysięcy kart SIM, a przychód na abonenta ma wynosić 50 zł.

"Będziemy świadczyli wszystkie usługi jakie są możliwe do świadczenia na sieci GSM/UMTS, czyli np. SMS, MMS, czy video połączenia" - powiedział Marek Bury, dyrektor strategii i rozwoju Aster. Operator będzie świadczył usługi typu post-paid.

Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że do końca roku spółka planuje też wprowadzenie kolejnej usługi cyfrowej - video na żądanie (VoD).


TOP 200