Asseco kupił niemiecką firmę AP Automation + Productivity

Wczoraj (10 września) Asseco Poland przejęło 80% akcji niemieckiego producenta systemów ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wartość transakcji to 10 mln euro.

Pozostałe 20% akcji AP Automation + Productivity AG z Karlsruhe pozostanie w posiadaniu zarządu AP-AG Group. Zakup akcji AP-AG Group został sfinansowany środkami pieniężnymi pozyskanymi w wyniku emisji obligacje przez Asseco Germany, które powstało 6 września.

AP-AG Group zatrudnia 120 pracowników. Firma znajduje się w pierwszej trójce dostawców rozwiązań typu ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw w Niemczech. Spółka zrealizowała ponad 1000 wdrożeń m.in. w sektorach: produkcyjno-przemysłowym, samochodowym, handlu detalicznego i usług. APplus, flagowy produkt spółki jest całkowicie oparty na architekturze Microsoft .NET oraz nowoczesnych technologiach sieciowych Web Services, ASP, XML i SOAP. "APplus jest jednym z pierwszych systemów ERP, który integruje e-commerce, CRM i systemy typu workflow w jedną spójną strukturę z jednolitym interfejsem klienta" - przekonują przedstawiciele Asseco Poland.

Spółka ta planuje zamknąć rok fiskalny 2006/2007 (kończący się w sierpniu br.) przychodami ze sprzedaży na poziomie 17 mln euro (64,7 mln zł), zyskiem netto - 1,4 mln euro (ok. 5,3 mln zł) przy rentowności EBIT na poziomie 13%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200