Asseco dostarczy szpitalowi w Kozienicach system do obsługi pacjentów

Asseco podpisało umowę na informatyzację Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie pacjentom dostępu do e-Usług. W ramach kontraktu, spółka dostarczy szpitalowi kompleksowy i zintegrowany system informatyczny Asseco Medical Management Solutions (AMMS).

Informatyzacja placówki w Kozienicach ma polegać m.in. na wprowadzeniu elektronicznych recept, skierowań, zwolnień oraz dokumentacji elektronicznej. Będzie to możliwe dzięki wymianie starej infrastruktury IT. System AMMS będzie łączył część medyczną i administracyjną oraz zapewni szybką komunikację pacjentów, a także innych jednostek medycznych z kozienickim szpitalem. Zadba również o szybki dostęp do dokumentów niezbędnych w jego zarządzaniu.

Rozwiązanie pozwoli znacznie ograniczyć ilość błędów i przyspieszy obieg dokumentacji. Po wprowadzeniu tego systemu będziemy wiedzieli natychmiast o tym, co dzieje się w szpitalu. Obecnie na dane z poszczególnych komórek możemy czekać nawet półtora miesiąca – powiedział Jarosław Pawlik, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

Zobacz również:

  • Webcon łączy siły z MCI Capital

Wybór naszej oferty oznacza kontynuację współpracy pomiędzy szpitalem, a Asseco. System, który oferujemy jest najnowocześniejszy na polskim rynku. Zapewni on placówce pełną informatyzację, co w znacznym stopniu usprawni jej pracę, dzięki czemu personel medyczny i lekarze będą mogli poświęcić więcej czasu swoim pacjentom – powiedział Maciej Pykosz, Dyrektor ds. Sprzedaży, Asseco Poland.

Kontrakt będzie realizowany w ramach konsorcjum z firmą Technet, która dostarczy niezbędną infrastrukturę. Wartość umowy to ponad 5,6 mln złotych. Jej wykonanie zaplanowano do połowy 2019 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200