Asseco - Softbank: plan połączenia podpisany

Plan połączenia spółek Asseco Poland i Softbank został podpisany. Sfinalizowanie fuzji i rozpoczęcie notowań akcji połączonych podmiotów na GPW zostało zaplanowane na styczeń 2007 roku. Nowa spółka, pod nazwą Asseco Poland, będzie kierowana przez Adama Górala. Tymczasem zbliża się debiut giełdowy Assecio Slovakia.

Celem fuzji, jak wielokrotnie podkreślali przedstawiciele łączących się firm jest " utworzenie największego polskiego przedsiębiorstwa branży informatycznej produkującego oprogramowanie własne dla sektora bankowo-finansowego".

"Zostaną stworzone podstawy międzynarodowej ekspansji poprzez utworzenie Centrum Oprogramowania działającego w Europie Środkowo-Wschodniej. Plany rozwoju przewidują w 2007 roku budowę Asseco Czech, będącej czeskim filarem połączonego przedsiębiorstwa powstałym w oparciu o spółkę PVT. W dalszym etapie rozwoju (lata 2007/2008) planuje się budowę Asseco Balkans, w postaci holdingu obecnego na kilku rynkach m.in.: Serbii, Rumunii i Bułgarii" - głosi komunikat Asseco.

Słowackie ramię grupy - Asseco Slovakia 6 września opublikuje prospekt emisyjny. Spółka wybiera się na warszawską giełdę po pieniądze na budowę grupy w Czechach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200