Asseco Poland zrobi lekki ukłon w stronę ABG

Rzeszowska spółka prawdopodobnie dokona kosmetycznej zmiany parytetu wyznaczonego na potrzeby fuzji z ABG - ujawnił wczoraj (27 maja) Adam Góral, prezes Asseco Poland.

"Zdecydowaliśmy, że parytet wymiany akcji wyznaczony na potrzeby połączenia Asseco Poland i ABG będzie minimalnie zmieniony" - powiedział Adam Góral w telewizji TVN CNBC Biznes. Kierowana przez niego firma kontroluje obecnie 42,69% kapitału ABG.

Zgodnie z podpisanym w połowie maja porozumieniem, akcjonariusze ABG za każdy walor mieli dostać 0,09798 akcji Asseco Poland. Warunki fuzji były chłodno oceniane przez część akcjonariuszy finansowych przejmowanej firmy na czele z DWS Polska TFI.

Jak pisze Parkiet, Asseco Poland nie musiało się decydować na zmianę parytetu. "Pokrzywdzeni" akcjonariusze ABG dysponowali zbyt małą siłą głosów, aby zablokować fuzję. Mimo to Asseco Poland zdecydowało się zrobić ukłon w stronę właścicieli ABG. Jak głęboki? Adam Góral nie chciał wczoraj tego zdradzić. Zapewnił jednak, że zmiany są kosmetyczne. Szczegóły będą znane w ciągu kilku dni, kiedy obie firmy przedstawią plan połączenia.

Fuzja, na co liczą inicjatorzy operacji, zostanie sfinalizowana do końca trzeciego kwartału br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200