Asseco Poland także w USA? Być może już we wrześniu

Niewykluczone, że do 15 września zakończą się rozmowy pomiędzy kierownictwem Grupy Asseco Poland a jedną z amerykańskich spółek notowanych na NASDAQ, w które chciałaby ona zainwestować.

Transakcja miałaby zostać przeprowadzona w gotówce, a dzięki niej nastąpić miałby "skokowy wzrost wielkości Grupy Asseco". W II kwartale br. Asseco Poland wyemitowało 3,8 mln akcji, a pozyskane w ten sposób 209 mln zł ma zostać przeznaczone właśnie na akwizycje. Grupa dysponuje także prawie 0,5 mld zł w gotówce i ekwiwalentach pieniężnych, ma więc zasoby na to aby kupić naprawdę dużą spółkę. Adam Góral, prezes Asseco Poland nie chciał jednak zdradzić z kim rozmawia. Rozmowy na temat wzmocnienia Grupy dzięki wejściu na rynek amerykański prowadzone są od ponad pół roku. Dzięki fuzji ze spółką amerykańską notowaną na NASDAQ przyspieszeniu miałaby ulec ekspansja Grupy Asseco, tym bardziej, że amerykański partner ogłosił niedawno własną strategię dotyczącą fuzji i przejęć. Adam Góral nie wyklucza, że obie firmy wspólnie wejdą na rynek rosyjski. Asseco Poland przed kilku laty próbowało na niego wejść, ale z tego pomysłu zrezygnowało.

Asseco poinformowało jednocześnie o wynikach za I półrocze 2010 r. Skonsolidowane przychody firmy wyniosły 1,45 mld zł (wzrost o 2%), a zysk netto 205 mln zł (16%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200