Asseco Poland: nie będzie debiutu na Nasdaq

Spółka uznała, że ma wystarczająco dużo środków na realizację swoich planów. Nie wyklucza jednak powrotu do zamiarów debiutu na amerykańskiej giełdzie.

Jak podaje Asseco Poland w komunikacie, po konsultacjach z inwestorami i bankami inwestycyjnymi zarząd spółki podjął decyzję o wstrzymaniu prac, mających na celu notowanie spółki na Nasdaq Global Markets. Spółka argumentuje, że z przeprowadzonych dotychczas analiz wynika, iż wejście na amerykańską giełdę wymagałoby emisji akcji o wartości od 150 do 200 mln USD.

"Ponieważ zarówno Asseco Poland jak i grupa Asseco jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej (na koniec 2010 roku w spółce matce było ponad 173 mln zł/58,4 mln USD, a w grupie 842 mln zł/284 mln USD gotówki), emisja taka nie jest konieczna, nawet zakładając kontynuację strategii akwizycyjnej" - informuje spółka.

Zobacz również:

  • Stały rozwój i wyjątkowi ludzie
  • Yandex i inne firmy z Rosji będą wycofane z NASDAQ i NYSE

Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland decyzję firmy skomentował: "Nie uważam jednak wykonanych prac za stracone. Nauczyliśmy się wiele, poznając mechanizmy związane z wejściem i funkcjonowaniem spółki na NASDAQ"

Jeżeli w przyszłości Asseco znajdzie dużą firmę informatyczną, gwarantująca grupie spektakularny wzrost, akwizycja mogłaby być realizowana ze środków pochodzących z emisji akcji Asseco Poland na NASDAQ Global Markets.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200