Asante zaprezentował nowe przełączniki

Asante zaprezentował dwa nowe przełączniki Ethernet dla małych firm: IC3624 (24-portowy) i IC3648 (48-portowy). Urządzenia zawierają dodatkowe porty SFP, które mogą obsługiwać połączenia światłowodowe oraz miedziane.

Przełączniki wspierają podstawowe funkcje QoS i technologie zarządzania, w tym możliwość przypisywania strumieniom pakietów różnych priorytetów (standard 802.1p). Ceny obu urządzeń zostaną podane w pierwszym kwartale 2007 r., wtedy gdy rozwiązania trafią na rynek. Można oczekiwać, że kupując przełącznik, użytkownik zapłaci 10 do 15 USD za jeden port.

Rynek przełączników Ethernet rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie. Można to zawdzięczać między innymi zaakceptowaniu standardu, który pozwala przesyłać pakiety z szybkością 10 Gb/s przez okablowanie miedziane UTP (skrętka nieekranowana). Dell'Oro przewiduje, że obroty na rynku przełączników Etherent wzrosną z 14,6 mld w 2004 r. do 18,3 mld USD w 2010 r.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200