Arm wprowadza opartą na chmurze platformę IoT

Firma ma nadzieję skrócić czas potrzebny programistom na wprowadzenie produktów na rynek i obniżyć związane z tym koszty. Nowość ma nazwę Arm Total Solutions for IoT.

Arm stawia na większy rozwój IoT / Fot. Denny Müller, Unsplash.com

Arm stawia na większy rozwój IoT / Fot. Denny Müller, Unsplash.com

Platforma IoT umożliwia tworzenie oprogramowania bez konieczności posiadania odpowiedniego sprzętu. Arm ma nadzieję, że uprości to i zmodernizuje tworzenie oprogramowania, jak i skróci czas wprowadzania na rynek gotowych rozwiązań - zarówno deweloperom, jak i producentom OEM i usługodawcom na wszystkich etapach łańcucha wartości Internetu Rzeczy (IoT). Do tego Arm twierdzi, że skróci cykle projektowania produktu nawet o dwa lata.

Zobacz: Open Office

Zobacz również:

  • Szef Intela określa zagrożenie ze strony Arm jako "nieistotne"
  • Startupy IoT wypełniają luki w zabezpieczeniach
  • HPE Aruba Networking poszerza ofertę z obszaru bezpieczeństwa i sieci dla MŚP

Nowa platforma jest oparta na Arm Corstone, systemie SoC (System on a Chip) Arm. Zapewni wirtualny model podsystemu Corston, aby umożliwić tworzenie oprogramowania bez potrzeby stosowania fizycznego krzemu. Zyskamy mechanizmy symulacji pamięci, urządzeń peryferyjnych i nie tylko, aby umożliwić rozwój i testowanie oprogramowania, zanim sprzęt będzie dostępny.

Arm tłumaczy, że platforma pozwoli użytkownikom skrócić typowy cykl projektowania produktu ze średnio pięciu lat do zaledwie trzech. Pomoże to uzyskać opinie klientów na temat chipów przed wydaniem i umożliwi całemu łańcuchowi wartości IoT opracowanie i przetestowanie kodu na najnowszym IP.

Aby uprościć proces projektowania i usprawnić rozwój produktu, platforma zawiera sprzętowy adres IP, oprogramowanie, modele uczenia maszynowego i kod referencyjny dla aplikacji.

"Dzięki gruntownej zmianie sposobu projektowania systemów firma Arm ma wyjątkową pozycję, aby napędzać nową gospodarkę IoT, która może konkurować kształtem, szybkością i rozmiarem z ekonomią aplikacji w branży smartfonów" – powiedział Mohamed Awad, wiceprezes IoT i Embedded w Arm. "Arm Total Solutions for IoT zmienia sposób, w jaki dostarczamy kluczową technologię do całego ekosystemu i demonstruje nasze znaczące i ciągłe inwestycje w oprogramowanie, które umożliwi programistom wprowadzanie innowacji".

Sprawdź: E-pacjent

Arm zamierza również wprowadzić Project Centauri, zestaw standardów urządzeń i platform, a także implementacje referencyjne do uruchamiania urządzeń, bezpieczeństwa i integracji z chmurą. Firma ma nadzieję, że obniży to koszty inżynierii, skróci czas wprowadzania produktów na rynek, umożliwi wdrażanie IoT na dużą skalę i poprawi bezpieczeństwo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200