Arm poczynił duży krok w stronę IPO

Brytyjska firma Arm, należąca do finansowej korporacji SoftBank, wysłała na początku tego tygodnia oficjalny wniosek do amerykańskiej giełdy Nasdaq, deklarując w nim chęć wszczęcie procedury IPO.

Tym samym ten znany projektant układów scalonych złożył w USA pierwszą ofertę publiczną, która zakończy się wejściem na giełdę. Analitycy zgodnie oczekują, że IPO firmy Arm może być jedną z największych notowań tego typu realizowanych w tym roku na całym świecie. Firma Arm, której myśl techniczną można znaleźć w dziesiątkach tysięcy różnego rodzaju urządzeń funkcjonujących na całym świecie, zrobiła więc zrobiła więc duży krok w stronę debiutu giełdowego.

W komunikacie opublikowanym przez Arm nie podano, ile akcji trafi do sprzedaży, ale notowania mają się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Jak już wcześniej wspomniana, Arm jest własnością japońskiego giganta finansowe Softbank, który w 2016 roku kupił projektanta chipów za 32 miliardy USD. Panuje powszechna zgoda, że SoftBank zachowa większościową kontrolę nad spółką Arm po zakończeniu całej procedury IPO.

Zobacz również:

  • Niemcy podjęły decyzję: nie chcą w swoich sieciach 5G chińskich produktów
  • Apple projektuje procesor M5 z naciskiem na funkcje AI
  • Debiut Raspberry Pi na giełdzie
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200