Arkadiusz Sikora nowym Country Managerem w VMware Polska

Firma VMware poinformowała, że nowym Country Managerem w Polsce został Arkadiusz Sikora, wcześniej związany z Diebold Nixdorf, Oracle Polska i SAP Polska.

Arkadiusz Sikora jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Northumbria w Newcastle a wiedzę techniczną wzbogacił o aspekty zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu w Illinois. Będzie teraz odpowiedzialny w firmie VMware za rozwój polskiego oddziału firmy w zakresie sprzedaży rozwijającego się portfolio usług multi-cloud, wirtualizacji sieci, bezpieczeństwa czy rozwiązań do budowy cyfrowych miejsc pracy.

Arkadiusz Sikora z branżą IT związany jest od ponad dekady. Do VMware Polska przeszedł z Diebold Nixdorf, gdzie jako Dyrektor Programowy był odpowiedzialny za stworzenie globalnej platformy automatyzującej proces tworzenia ofert handlowych. Wcześniej związany był z Oracle Polska, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży Aplikacji.

Zobacz również:

  • Webcon łączy siły z MCI Capital
  • IDC: Wzrost popularności sieci SD-WAN wynika z wymagań dotyczących łączności w chmurze i atrakcyjności SASE
  • Twitter będzie miał nowego CEO

W latach 2013-2015 pracował w firmie Consafe Logistics, gdzie piastował stanowisko Prezesa Zarządu. Przez większą część swojej kariery zawodowej związany był z SAP, gdzie pełnił m.in. funkcje dyrektora ds. sprzedaży rozwiązań dziedzinowych SAP na region Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) czy dyrektora ds. operacyjnych SAP na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jest nam bardzo miło powitać Arkadiusza Sikorę na stanowisku Country Managera dla Polski. Jego bogate branżowe doświadczenie na pewno wzmocni silną już pozycję polskiego zespołu VMware – mówi Luigi Freguia, wiceprezes VMware w Europie Centralnej. Chcemy dalej z sukcesami przeprowadzać polskie organizacje przez proces cyfrowej transformacji. W tym celu musimy dać naszym Klientom i Partnerom jak najwięcej możliwości rozwoju w epoce chmur, mobilności oraz innowacji z pogranicza IoT, SI czy edge computingu z wykorzystaniem rozwiązań VMware. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu Arkadiusza zdobędą one zaufanie coraz większej liczby polskich klientów – dodaje.

Nadszedł czas, kiedy to użytkownicy, a nie działy IT, zaczną decydować, jak i gdzie będą korzystać ze swoich programów, aplikacji oraz urządzeń. Do tego wszyscy żyjemy w niezwykłych czasach, gdy na naszych oczach technologie mobilne, chmurowe, sztuczna inteligencja czy Internet Rzeczy przeobrażają współczesny biznes. Właśnie teraz dzieje się jutro, a VMware to firma, która to jutro zamienia w dzień dzisiejszy i cieszę się, że będę częścią tego niezwykłego lotu w przyszłość – mówi Arkadiusz Sikora.

Źródło: InPlus Media

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200