Aresztowano podejrzanego o stworzenie wirusa 'I Love You'

FBI, Interpol i filipińskie biuro śledcze aresztowało 32-letniego pracownika działu informatyki banku w Manilii. Zgodnie z lokalnym prawem, grozi mu do 20 lat więzienia oraz kara grzywny.

Podejrzany o stworzenie wirusa "I Love You", który wywołał w ciągu kilku ostatnich dni prawdziwą epidemię, został aresztowany - podała ABS-CBN, jedna z głównych filipińskich stacji telewizyjnych.

Podejrzanym jest Rommel Ramos, 32-letni pracownik działu informatyki Equitable Bank. Zatrzymano go dzisiaj w jego domu w Manilii.

Przedstawiono mu zarzuty naruszenia odpowiednich lokalnych praw, za co grozi mu kara do 20 lat więzienia, jak również kara grzywny.

Aresztowania dokonały wspólnie siły amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI), Interpolu oraz Filipińskiego Narodowego Biura Śledczego.

Wirus, o którego stworzenie podejrzewa się aresztowanego, rozprzestrzeniał się w Internecie od ubiegłego tygodnia. Eksperci szacują, że wywołał straty rzędu kilku miliardów dolarów.

***

Straty spowodowane epidemią wirusa I Love You mogą przekroczyć 10 mld USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200