Arena.pl zamierza wejść na warszawską giełdę

W tym celu spółka zamierza znacząco podwyższyć swój kapitał.

Arena.pl SA, operator portalu o tej samej nazwie, zamierza wejść na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Debiut planowany jest na koniec I kwartału przyszłego roku, a wartość emisji skierowanej na rynek otwarty szacuje się na 30-40 mln USD. Właścicielem Areny.pl SA, znanej wcześniej jako Internet Ventures Poland SA, jest amerykańska spółka CentralEuropa.Com, finansowana przez TDA Capital Partners z USA.

Przed debiutem na parkiecie firma podniesie swój kapitał, który obecnie wynosi 17,2 mln zł. Jutro (26 września) suma ta zostanie podwyższona o 2,5 mln USD (ok. 10 mln zł). Na przełomie października i listopada od partnerów strategicznych i inwestorów firma zamierza uzyskać dofinansowanie w wysokości dodatkowych 10 mln USD.

W związku z planami giełdowymi powołany został nowy skład zarządu spółki. Na jego czele stanął Rafał Plutecki, który będzie odpowiedzialny za wszelkie działania związane w wprowadzeniem spółki na giełdę i za kontakty z inwestorami. Wiceprezesami spółki zostali Leszek Bogdanowicz i Marcin Słomkowski. W skład zarządu weszli również Tomasz Karasiński i Leszek Maciusowicz. Przewodniczącym rady nadzorczej został Witold Grzesiak.

***

Uruchomiono trzy nowe polskie portale

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200