Arena.pl pozywa Tel-Energo

Portal żąda odszkodowania w wysokości 70,4 mln zł za zerwanie umowy o współpracy w ramach spółki E-connections. Sąd rozstrzygnie czy Tel-Energo ponosi winę za fiasko publicznej emisji akcji Areny.

Zarząd portalu Arena.pl zdecydował się wystąpić na drogę sądową przeciwko firmie Tel-Energo. Spółka żąda w nim ponad 70 mln zł tytułem odszkodowania za niepowodzenie publicznej emisji akcji portalu. Stało się tak po tym, jak Tel-Energo w oficjalnym oświadczeniu podważyło sens współpracy z Areną w ramach spółki E-connections. Jej działalność polegająca na świadczeniu usług dostępowych, stanowić miała podstawę finansowania i dalszego funkcjonowania portalu. Z emisji akcji Arena.pl planowała uzyskać 100-150 mln zł.

Arena.pl wniosła o zabezpieczenie roszczenia na podmioty będące własnością Tel-Energo, spółek Polkomtel oraz Niezależny Operator Międzystrefowy (NOM). Portal domaga się ponadto opublikowania w prasie oświadczenia prezesa Tel-Energo, Jerzego Urbanowicza, stwierdzającego, że jego wypowiedź była niekorzystna dla przyszłości Areny. Spółka domaga się równocześnie przeprosin w stosunku do inwestorów, którym decyzja Tel-Energo uniemożliwiła objęcie akcji.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Portal domaga się również zasądzenia od Tel-Energo kwoty 500 tys. zł na rzecz Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200