Arena ogłasza upadłość

Zarząd portalu zdecydował, że dzisiaj złoży wniosek o upadłość spółki. Główny udziałowiec Areny nie zamierza dłużej finansować działalności firmy.

Jednoosobowy zarząd portalu Arena.pl złoży dzisiaj wniosek o upadłość spółki. Arena podała w komunikacie: "W związku z brakiem możliwości zmiany profilu działalności spółki akcjonariusze Areny.pl nie są zainteresowani dalszym finansowaniem funkcjonowania samego portalu". W połowie września prezes portalu, Jan Steckiewicz, powiedział, że główny udziałowiec portalu, amerykańska spółka CentralEuropa.com, mająca 99% udziałów spółki, będzie finansować jego dalszą działalność przez okres 4-12 tygodni. Jak się okazuje, środków wystarczyło jedynie na tę krótszą opcję.

"Zgodnie z przepisami, sąd podejmie decyzję, czy spółka zakończy działalność. Wybrany zostanie syndyk masy upadłościowej, który zdecyduje o dalszych losach spółki i portalu. Obecnie zajmujemy się wygaszaniem portalu. W Arenie nie ma już żadnych pracowników oprócz mnie i prokurenta. Sprawami księgowymi i prawnymi zajmują się osoby z zewnątrz" - wyjaśnił Jan Steckiewicz, prezes Areny.pl. Komunikat spółki głosi: "Wszystkie wierzytelności Areny.pl zostaną zgłoszone do masy upadłościowej".

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość

Jeszcze miesiąc temu zarząd spółki przedstawiał trzy opcje dalszego funkcjonowania portalu. Przyszłość Areny miała zależeć od jego sprzedaży, wejścia nowych inwestorów lub ewentualnej fuzji z innym, ważnym graczem na polskim rynku internetowym. "W tej chwili z trzech opcji została jedna - sprzedaż, na którą przetarg może ogłosić syndyk. Były szanse na inwestora dla portalu, mieliśmy parę dość poważnych ofert, ale nie ze strony innych polskich portali. Natomiast pomysł na integrację Areny.pl miały spółki zależne grupy Elektrimu, zarządzające portalami" - dodał J. Steckiewicz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200