Arena kontra Tel-Energo

Zarząd portalu prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu podejmie decyzję o ewentualnym złożeniu sądowego pozwu przeciwko Tel-Energo. Tymczasem z funkcji prezesa zarządu spółki Arena.pl zrezygnował Rafał Plutecki.

Według nieoficjalnych informacji, dzisiaj spółka Arena.pl miała złożyć pozew sądowy przeciwko Tel-Energo. Podstawę do jego wystosowania stanowić miało oświadczenie prezesa Tel-Energo o prawdopodobnym wycofaniu się jego firmy ze współpracy z Areną w ramach spółki E-connections. Oświadczenie to nastąpiło w trakcie zapisów na akcje portalu Arena, co zdaniem spółki zniechęciło potencjalnych inwestorów. Działalność E-connections oparta na świadczeniu usług dostępowych miała stanowić podstawę strategii biznesowej Areny.

Według Tomasza Mocarskiego, rzecznika prasowego portalu Arena.pl: "Nasi prawnicy wciąż pracują nad tą sprawą. Jeśli pozew będzie skierowany do sądu, to natychmiast o tym poinformujemy. Sytuacja będzie jasna na początku przyszłego tygodnia". Według przedstawicieli Areny, złożenie pozwu jest jak najbardziej uzasadnione, gdyż Tel-Energo złamało obowiązującą między firmami umowę.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą

Tymczasem z funkcji prezesa zarządu spółki Arena.pl zrezygnował Rafał Plutecki. Stanowisko to obejmie Leszek Bogdanowicz, wiceprezes zarządu firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200