Arena dopuszczona do emisji

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do obrotu publicznego akcje portalu Arena.pl. Spółka chce uzyskać z emisji 100-150 mln zł.

Akcje spółki Arena.pl będą dopuszczone do obrotu publicznego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Arena chce uzyskać z emisji akcji ok. 100-150 mln zł. Kilka tygodni temu przedstawiciele firmy zakładali, że firma pozyska nawet 200 mln zł. Kapitał akcyjny spółki wynosi 25,8 mln zł i składa się z 25,8 mln akcji. Emisja obejmie 21 mln akcji. Przeprowadzenie zapisów na akcje planowane jest na połowę czerwca br. Ok. 75% akcji przeznaczonych będzie dla inwestorów instytucjonalnych.

Arena.pl zamierza przeznaczyć połowę uzyskanych z emisji środków na budowę infrastruktury teleinformatycznej. Firma zamierza świadczyć usługi dostępowe wspólnie z operatorem Tel-Energo. Część środków przeznaczona będzie na dalszą rozbudowę serwisu WWW i inne inwestycje, których szczegóły nie są jeszcze znane.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Firma czekała na decyzję KPWiG od grudnia 2000 r., kiedy to spółka zgłosiła swój prospekt emisyjny. Arena.pl S.A. należy w 99 proc. do amerykańskiej spółki CentralEuropa.Com LLC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200